Koronavirüs aşılarının ölüme yol açtığı iddiası - 7/24 Haber | Son dakika - Güncel Haberler - Korona Haber

Koronavirüs aşılarının ölüme yol açtığı iddiası

Koronavirüs aşılarının ölüme yol açtığı iddiası

Pandemi sürecinde kısa bir süre içerisinde geliştirilen ve kullanımına başlanan koronavirüs aşılarının güvenilirliğiyle ilgili tartışmalar ...

AB’den aşı milliyetçili iddialarına yalanlama: İhracatı durdurmadık
Britanya Sağlık Bakanı, erkek siyasetçilere seslendi: Aşı olmaya kısa kollu tişörtle gidersek kıllı göğüslerimizi ortaya çıkarmak zorunda kalmayız
Avrupa Birliği’nin aşı kimliği sadece onaylı aşılara

Pandemi sürecinde kısa bir süre içerisinde geliştirilen ve kullanımına başlanan koronavirüs aşılarının güvenilirliğiyle ilgili tartışmalar sürüyor. Dünya genelinde aşı olan kişilerden bazılarının hayatını kaybetmesi, bu ölümlerin aşı kaynaklı olduğu iddiasını gündeme getirdi. İddialarla ilgili açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü, bu zamana kadar aşı kaynaklı herhangi bir ölümün yaşanmadığını belirtti.

”ASTRAZENECA AŞISI ASKIYA ALINDI”

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, örgütün İsviçre’nin Cenevre kentindeki merkezinde video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi. Ghebreyesus, bazı ülkelerin, Oxford Üniversitesinin AstraZeneca şirketi ile geliştirdiği aşının kullanımını askıya aldığının farkında olduklarını, bu aşıya ilişkin incelemelerinin sürdüğünü söyledi.

“AŞI DAĞITIMI UZADIKÇA İNSANLAR ÖLMEYE DEVAM EDECEK”

Dünya çapında 335 milyondan fazla Kovid-19 aşısının uygulandığını belirten Ghebreyesus, aşıdan dolayı hiç kimsenin ölmediğini, bununla beraber virüs nedeniyle en az 2,6 milyon kişinin yaşamını yitirdiğini dile getirdi. Ghebreyesus, “Aşıların olabildiğince hızlı ve eşit bir şekilde dağıtılması uzadıkça daha fazla insan ölmeye devam edecek.” uyarısında bulundu.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0