Merkez Bankası, 2 ihalede piyasayı 80 milyar lira fonladı - 7/24 Haber | Son dakika - Güncel Haberler - Korona Haber

Merkez Bankası, 2 ihalede piyasayı 80 milyar lira fonladı

Merkez Bankası, 2 ihalede piyasayı 80 milyar lira fonladı

Merkez Bankası, bugün gerçekleştirilen 1 Nisan ve 2 Nisan vadeli iki repo ihalesinde piyasayı toplamda 80 milyar lira fonlandı.  Merkez Bankası ...

Son Dakika: Vergi yapılandırmasında son gün olması nedeniyle görevli personel bugün kısıtlamadan muaf tutulacak
Ekonomist Atilla Yeşilada: Dolar 8’i görür ama bırakın piyasaları ben Türkiye ekonomisinin de bundan sonra toparlanabileceğini düşünmüyorum
Altın fiyatları yükseldi, kalpazanların iştahı kabardı! Sahte altınla büyük vurgun yapıyorlar

Merkez Bankası, bugün gerçekleştirilen 1 Nisan ve 2 Nisan vadeli iki repo ihalesinde piyasayı toplamda 80 milyar lira fonlandı. 

Merkez Bankası, bugün gerçekleştirdiği 2 ihalede piyasayı toplamda 80 milyar lira fonladı. 

Merkez Bankası 1 Nisan vadeli repo ihalesine 22 milyar TL teklif gelirken bu tekliflerin 20 milyar TL’si kabul edildi. Ortalama bileşik, en düşük ve en yüksek faizlerin yüzde 20,88 seviyesinde gerçekleştiği ihalede basit faizler ise en düşük, ortalama ve en yüksek yüzde 19,00 oldu.

Merkez Bankası, bugün düzenlediği bir diğer ihale olan 2 Nisan vadeli miktar bazlı repo ihalesi ile piyasayı 60 milyar TL fonladı. 121 milyar 500 milyon TL teklif gelen ihalede ortalama bileşik, en düşük ve en yüksek faiz yüzde 20,88 seviyesinde gerçekleşti. Basit faizler ise en düşük, ortalama ve en yüksek yüzde 19,00 oldu.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0