Merkez Bankası'ndaki değişim piyasaları olumsuz etkiledi! Dolar ve altın yükselişe geçti - 7/24 Haber | Son dakika - Güncel Haberler - Korona Haber

Merkez Bankası’ndaki değişim piyasaları olumsuz etkiledi! Dolar ve altın yükselişe geçti

Merkez Bankası’ndaki değişim piyasaları olumsuz etkiledi! Dolar ve altın yükselişe geçti

Eski Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın ardından göreve gelen Naci Ağbal, 875 baz puan faiz artışına gitmesinden sonra görevinden alındı ...

Anayasa Mahkemesi, emekli maaşı alabilmek için işten ayrılma şartını anayasaya aykırı buldu
Enflasyon, memur ve emekli zammını eritti
Borsa İstanbul yönetim kurulu üyeleri kendi ücretlerine yüzde 33 zam yaptı: Huzur hakları artık 24 bin TL

Eski Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın ardından göreve gelen Naci Ağbal, 875 baz puan faiz artışına gitmesinden sonra görevinden alındı. Ağbal’ın yerine ise sık sık yüksek faizi eleştiren Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı.

DOLAR 8 LİRANIN ÜZERİNE ÇIKTI

Hafta sonu yaşanan bu gelişme piyasaya olumsuz şekilde yansıdı. Geçen haftayı 7,20 lira seviyesinde kapatan dolar, yeni haftanın ilk gününde uluslararası piyasalarda 8,50 liraya kadar yaklaştı. Türkiye’de piyasalar henüz açılmazken, dolar 8,05 bandında seyrediyor.

GRAM ALTININ YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR

Dolarda yaşanan değer kaybının ardından euro 9,60 liraya, sterlin ise 11,18 liraya kadar yükseldi. Gram altının fiyatı ise 450 liranın üzerine çıktı.

“BAZI ANALİSTLERİN TAHMİNLERİNİ AŞTI”

Türk Lirası’ndaki değer kaybını manşetinden duyuran Bloomberg, Ağbal’ın görevden alınmasının yatırımcı güvenine darbe vurduğunu belirterek, “Piyasaların ilk tepkisi bazı analistlerin tahminlerini aştı” yorumunu yaptı.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0