Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu bankacılarla buluşmasında enflasyonla mücadele mesajı verdi - 7/24 Haber | Son dakika - Güncel Haberler - Korona Haber

Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu bankacılarla buluşmasında enflasyonla mücadele mesajı verdi

Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu bankacılarla buluşmasında enflasyonla mücadele mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Naci Ağbal'ın yerine atanan Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu bankacılarla bir ...

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu faiz, kur ve enflasyon hakkında ne düşünüyor?
Merkez Bankası’nda şok değişiklikle ilgili 5 önemli şey: Yeni Başkan’ın tez hocası Prof. Dr. Erişah Arıcan; ikisi de eski Bayburt vekili ve araları kötü
Son dakika! Bankacılar ile görüşen Merkez Bankası Başkanı’ndan ilk açıklama: Çok verimli bir toplantı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Naci Ağbal’ın yerine atanan Merkez Bankası‘nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu bankacılarla bir araya geldi.

Kavcıoğlu’nun toplantıda birincil önceliğin enflasyonla mücadele olduğu mesajını verdiği öğrenildi. Ayrıca Kavcıoğlu TCMB‘nin ani bir para politikası değişikliğine gitmeyeceği mesajını verdi.

KAVCIOĞLU İLK MESAJINI TCMB’NİN İNTERNET SİTESİNDEN VERMİŞTİ

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ilk açıklamasını TCMB’nin resmi internet sitesinden yapmıştı. Kavcıoğlu mesajında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Kanun’la belirlenmiş görev ve yetkiler çerçevesinde enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edecektir.

Enflasyondaki gerileme, ülke risk primlerindeki düşüş ve finansman maliyetlerindeki kalıcı iyileşme yoluyla makroekonomik istikrarı olumlu etkilerken, yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı arttırıcı sürdürülebilir büyüme için de gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Bu bağlamda Para Politikası Kurulu toplantıları, daha önce kamuoyuna ilan edilen takvime uygun şekilde yapılacak olup uygulanacak politikalarda şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkeleri doğrultusunda tüm paydaşlar ile iletişim kanalları etkin bir şekilde kullanılacaktır.”

YORUMLAR

WORDPRESS: 0