Millî Eğitim Bakanı: Yüz yüze eğitim esastır, bugün olduğu gibi gelecekte de vazgeçilmezimizdir - 7/24 Haber | Son dakika - Güncel Haberler - Korona Haber

Millî Eğitim Bakanı: Yüz yüze eğitim esastır, bugün olduğu gibi gelecekte de vazgeçilmezimizdir

Millî Eğitim Bakanı: Yüz yüze eğitim esastır, bugün olduğu gibi gelecekte de vazgeçilmezimizdir

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmenlerimizin her bir öğrencimizin gözlerine bakarak derse başladığı yüz yüze eğitim esastır, bugün olduğu ...

Bakan Ziya Selçuk’tan okullarla ilgili açıklama: Renk değişti diye kapatılacak diye bir şey yok
Son Dakika! Normalleşmenin ele alınacağı kritik Kabine toplantısı başladı
ABD Başkanı Biden, Mayıs ayı sonuna kadar herkese yetecek sayıda Koronavirüs aşısına sahip olacaklarını söyledi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,Öğretmenlerimizin her bir öğrencimizin gözlerine bakarak derse başladığı yüz yüze eğitim esastır, bugün olduğu gibi gelecekte de vazgeçilmezimizdir.” açıklamasını yaptı. 

Selçuk Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yüz yüze eğitimi desteklemek için hibrit model, dünyadaki gibi ülkemizde de ihtiyaç hâlinde okullarımızın tamamlayıcısı olacaktır.” ifadesini kullandı. 

Selçuk’un dünkü, “Salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak. EBA altyapımızı güçlendirdik. Hibrit modelini uygulamaya ilişkin ciddi bir deneyimimiz oldu. Bundan sonraki süreçte hangi derslerin yüz yüze hangi derslerin uzaktan yapılabileceğine ilişkin çalışmalardan sonra yeni yol haritası belirleyeceğiz. Birçok okulumuzun buna ilişkin altyapısı uygun” açıklaması, sosyal medyada yüz yüze eğitimin sona ereceğini yönelik değerlendirmelere neden olmuştu. 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0