Ölen patronlarının peşini cenazesinde de bırakmadılar: Hakkımızı helal etmiyoruz - 7/24 Haber | Son dakika - Güncel Haberler - Korona Haber

Ölen patronlarının peşini cenazesinde de bırakmadılar: Hakkımızı helal etmiyoruz

Ölen patronlarının peşini cenazesinde de bırakmadılar: Hakkımızı helal etmiyoruz

Kocaeli Derince Çenesuyu'nda üretim yapan ve 2014 yılında kapanan AD Demirel'in çalışanları hak arayışlarını sürdürüyor. Önceki gün Ankara'da ...

Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi kuruldu: “Hayvanlar için adaletli bir yasa bekliyoruz”
Duru Olmak belgeselinin yönetmeni Mu Tunç: Film benden izin alınmadan dijital platforma satıldı
Berat Albayrak ve Naci Ağbal’ın veda mesajlarındaki ortak nokta dikkat çekti

Kocaeli Derince Çenesuyu’nda üretim yapan ve 2014 yılında kapanan AD Demirel’in çalışanları hak arayışlarını sürdürüyor. Önceki gün Ankara’da yaşamını yitiren fabrika sahibi Attila Doğan’ın cenazesine katılan işçiler haklarını helal etmedi.

HAKLARINI HELAL ETMEDİLER

Cenaze töreninde cenaze namazına katılan işçiler cami imamının “Hakkınızı helal ediyor musunuz?” sorusuna “Etmiyoruz” diye yanıt verdi. İşçiler, cami imamına da tepki göstererek kul hakkının da cenazede anlatılmasını istedi.

ALACAK 5 MİLYON LİRA

Birleşik Metal-İş’in örgütlü olduğu AD Demirel, 2014 yılında ekonomik gerekçelerle üretimini durdurdu. 67 işçi tazminatlarını ve haklarını alamadı. Uzun süren hukuk mücadelesinde işçiler davaları kazandı ancak icra ettikleri tüm mal varlıklarına bankalar el koydu. Yaklaşık 5 milyon lira alacağı olan işçiler tüm girişimlere rağmen paralarını alamadı ama mücadeleyi de bırakmadı.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0