Rusya Dışişleri: Biden'ın açıklamalarının ardından ABD ile ilişkileri bozmayacağız - 7/24 Haber | Son dakika - Güncel Haberler - Korona Haber

Rusya Dışişleri: Biden’ın açıklamalarının ardından ABD ile ilişkileri bozmayacağız

Rusya Dışişleri: Biden’ın açıklamalarının ardından ABD ile ilişkileri bozmayacağız

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bir "katil" olduğunu ...

Son Dakika: Rusya, Washington’daki Büyükelçisi’ni Moskova’ya çağırdı
ABD, Rusya’daki protestolarda “sert müdahaleyi” kınadı; insan hakları vurgusu yaptı
Zaharova: ABD’nin yaptırımlarına yakın zamanda karşılık vereceğiz

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Joe Biden‘ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir “katil” olduğunu düşündüğünü söylemesinin ardından Moskova’nın Washington’la ilişkileri bozmayacağını söyledi.

“İşimizi yapıp ikili ilişkilerin durumunun gözden geçirilmesiyle ilgili kapsamlı çalışmalar yapmak ise diğer bir konu. İşte şu anda yapılması gereken de bu” diye devam eden Zaharova, Rusya’nın Washington Büyükelçisi Anatoliy Antonov‘un da tamamen bunun için Moskova’ya davet edildiğinin altını çizdi.

Biden, “Putin’in katil olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna “Evet” demişti

Biden’ın ABC televizyonuna verdiği röportajın Rusya’yla ilgili bölümü Moskova’nın büyük tepkisini çekmişti. Rusya’nın ABD’de geçen yıl yapılan seçimlere müdahale ettiği iddialarıyla ilgili konuşan Biden, Vladimir Putin’in bunun bedelini yakında ödeyeceğini iddia etmişti. Biden, bir gazetecinin “Putin’in katil olduğunu düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna ise “Evet, düşünüyorum” yanıtını vermişti.

Bunun üzerine Rusya Dışişleri Bakanlığı, Washington Büyükelçisi Antonov’un ABD’yle ilişkilerin geleceğinin ele alınacağı istişareler için Moskova’ya davet edildiğini bildirmişti.

Putin de Biden’ın ifadelerini değerlendirirken, “İnsan, diğerlerini gerçekte kendini gördüğü gibi görürmüş” demişti. Putin açıklamalarının devamında ABD liderine “sağlık dilediğini” ifade etmişti.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0