Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Meslektaşlarımızdan ve ailelerimizden can yakan kayıplarımız oldu - 7/24 Haber | Son dakika - Güncel Haberler - Korona Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Meslektaşlarımızdan ve ailelerimizden can yakan kayıplarımız oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Meslektaşlarımızdan ve ailelerimizden can yakan kayıplarımız oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Mart Tıp Bayramı Programı’nda konuştu.  Koca’nın konuşmasından başlıklar şöyle: "Bizler iş yerlerimize ...

İstanbul Valisi: Son bir yılda sadece İstanbul’da 33 sağlık çalışanımızı Covid-19 yüzünden kaybettik
“Nadir Hastalıklarda Erken Tanı ile Hayatı Yakala”
4 Mart Perşembe koronavirüs tablosu açıklandı mı? 4 Mart Perşembe günü Türkiye’de bugün koronavirüsten kaç kişi öldü, kaç kişi iyileşti?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Mart Tıp Bayramı Programı’nda konuştu. 

Koca’nın konuşmasından başlıklar şöyle:

“Bizler iş yerlerimize, hastalarımıza yanına gittiğimizde eli yüreğinde anne, merhametle duygularını gizlemeye çalışan bir baba bırakıyoruz, yavrular, eş bırakıyoruz.

Meslektaşlarımızdan ve ailelerimizden can yakan kayıplarımız oldu.

Ağrıya ilaç, yaraya merhem olmaktır bizim işimiz.  Başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanı olmak ayrıcalıktır.  Hekimler hastanın nabzını tuttuğu kadar toplumun da nabzını tutan misyona sahiplerdir. 

Tüm insani değerlerin ruhunu şekillendiren merhamet dolu kardeşlerim mesleğimizin itibar ve şerefini göklere çıkararak mücadele verdiniz.  Kendi canından bile vazgeçmek nasıldır haykırdınız.

İhtiyacımız olan azimli, kararlı, donanımlı, hakkaniyeti gözeten yetkin kadrolardır. Ülke olarak bu hasletlere sahip bir sağlık ordumuz var. Bize ihtiyaç varsa amasız, fakatsız, en gözü kara halimizle oradayız. Bu şeref bize yeter.”

 

 

 

 

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0